Back to @TuncayTursucu's profile

Tuncay Turşucu engagement report

@TuncayTursucu - 529K followers on X

Measured over 17 original posts from a 30-day window, last computed on August 27, 2026.

Engagement

Middle of its size range
Per follower
0.058%
of 529K followers
Per impression
0.562%
54K views on a typical post
Reach
10.2%
of its followers see a post
Typical post
304
interactions (median)
Saved
0.031%
17 bookmarks on a typical post
Posting rate
0.93/day
active 43% of days
Peak time
21:00 UTC
Sunday

A typical post picks up 304 interactions against 529K followers, an engagement rate of 0.058%. Measured over 17 original posts, its engagement rate beats 59% of 3,774 tracked accounts of a similar size, which puts it in the middle of its size range rather than at either end. Posts are seen about 54K times each, and 0.562% of those impressions turn into an interaction. That is about 10.2% of the follower count, which is the gap between an audience on paper and an audience in a timeline. Posting runs at about 0.93 post a day over the last 30 days, though only 43% of days saw any activity at all. Most posts go out around 21:00 UTC, and Sunday is the busiest day of the week. Of the 17 posts sampled, 29% carry an image or video and 59% link out. The account's strongest tracked post pulled 1.5K interactions, about 5.1x its own typical post. Recurring topics include #borsa, #hisse, #bilanço.

Measured over 17 original posts from a 30-day window, last computed on August 27, 2026. Recurring tags: #borsa, #hisse, #bilanço.

Compared with accounts its own size

Tuncay Turşucu's engagement rate beats 59% of the tracked X accounts closest to it in follower count (3,774 accounts, accounts of similar size (decile 7 of 10)). A percentile is spread evenly by construction, so 50 really is the middle of that group and 90 really is its top tenth.

On engagement per impression rather than per follower it beats 36% of the same group. When those two numbers disagree, the gap is about how far its posts travel rather than how people react to them.

Where this sits in the catalog

At 0.058%, Tuncay Turşucu sits above the 25th percentile of the 36,654 accounts in this comparison. That places it in the below the median band, which runs 0.012% to 0.08%.

p100.002%
p250.012%
p50 (median)0.08%
p750.433%
p902.10%
p99160.5%
Engagement rate as a share of followers, across the 36,654 accounts we have scanned enough to measure. The axis is logarithmic, because the top and bottom of this population are about 106,977 times apart and a linear axis would flatten everything below the median into a single point.
Show the percentile table
Engagement rate percentiles
PercentileEngagement rate
10th percentile0.002%
25th percentile0.012%
50th percentile0.08%
75th percentile0.433%
90th percentile2.10%
99th percentile160.5%

This ruler is the whole measured catalog, not a size-matched group: it shows where the raw rate falls across every account we can measure, all of which are large. For a like-for-like comparison, read the size-band percentile above instead. See how the bands are built

Posting timing

This account posts most often around 21:00 UTC, and Sunday is its busiest day of the week. The bars below are the catalog-wide pattern, with this account's own busiest slot marked. They do not show how this account performs at each hour: we keep one aggregate per account, not one per hour, so that measurement does not exist in our data.

Engagement by hour posted, UTCTwenty-four bars, one per UTC hour. Each bar shows how posts published in that hour compare with their own authors' median engagement. Bars above the centre line ran higher than the median, bars below ran lower. A marker flags Busiest hour: 21:00 UTC.
0003060912151821
Above the authors' own mediansBelowScale: plus or minus 6%Busiest hour: 21:00 UTC
Show engagement by hour posted, utc as a table
Engagement by hour posted, UTC
Hour (UTC)Vs author medianPosts
00:00 UTC-1%51K
01:00 UTC-2%52K
02:00 UTC-3%50K
03:00 UTC-4%53K
04:00 UTC-6%43K
05:00 UTC-4%42K
06:00 UTC-4%48K
07:00 UTC-5%52K
08:00 UTC-4%61K
09:00 UTC-3%70K
10:00 UTC-2%72K
11:00 UTC-3%78K
12:00 UTC-2%86K
13:00 UTC-2%94K
14:00 UTC-4%97K
15:00 UTC-2%101K
16:00 UTC-3%98K
17:00 UTC-2%91K
18:00 UTC-1%85K
19:00 UTC-1%80K
20:00 UTC-1%74K
21:00 UTC-1%66K
22:00 UTC-1%57K
23:00 UTC-2%52K
Engagement by day of weekSeven bars, one per weekday, Sunday first. Each bar shows how posts published on that day compare with their own authors' median engagement. Bars above the centre line ran higher than the median, bars below ran lower. A marker flags Busiest day: Sunday.
SunMonTueWedThuFriSat
Above the authors' own mediansBelowScale: plus or minus 5%Busiest day: Sunday
Show engagement by day of week as a table
Engagement by day of week
DayVs author medianPosts
Sunday+4%231K
Monday0%288K
Tuesday-2%278K
Wednesday-1%251K
Thursday-1%245K
Friday-3%253K
Saturday+3%227K
See what moves engagement across the whole catalogWhat counts as a good engagement rate at this size

Best tweets

  • Aug 4, 20265.1x their median

    Tüpraş (TUPRS) 2Ç26'da 45.8 milyar TL ile beklentinin çok üzerinde net kar açıkladı. Beklentiler 30 milyar TL seviyesindeydi. Net kar yıllık %290 artış gösterdi. Bu sonuçla Şirket yılın ilk yarısını 49.8 milyar TL net kar ile kapadı ve yıllık %319 artış oldu. Şirket 2026 yılına yönelik rafineri marjı beklentilerini 6-7$/varil seviyesinden 13-15$/varil seviyesine revize etti. Kapasite kullanımında ise %95-100 beklentisi devam ediyor. Çok güçlü sonuç. FK oranı 15x 'den 8.2x seviyesine geriledi. Kişisel düşüncem, 2Ç'de 45.8 milyar TL kar edebiliyorsa, yüksek sezonu olan 3Ç'de muhtemelen 60 milyar TL seviyesini zorlayacaktır. Daha 4 gün önce Temmuz ayı ürün marjlarını açıklamış ve 2Ç'deki marjların çok üzerinde olduğunu görmüştük. Kısacası gördüğüm şu, TUPRS 2026 yılını 100 milyar TL'nin üzerinde net karla kapatacak görünüyor. 100 milyar TL kar elde etse bile bu hisse başı 51.9TL net kar anlamına gelir. Şu an düştüğü 8x f/k çarpanını bile verseniz 415TL fiyat bulursunuz. Bu son kapanışa göre %43 yükseliş potansiyeli anlamına geliyor. Elbette Ağustos ve Eylül aylarındaki gelişmeler önemli olacak. Ayrıca bu sonuçlarla Şirket 2027 yılında çok yüksek bir temettü beklentisinin de önünü açıyor. Son olarak bu sonuçlar BIST100 endeksi içinde destek verici . Çünkü TUPRS %6.4 ağırlıkla endekste en büyük üçüncü ağırlığa sahip şirket. Hissede oluşacak muhtemel yukarı hareketler BIST100 için pozitif destek olacaktır. Normal şartlar altında yarın güçlü bir açılış beklerim. Hayırlısı. #borsa #tuprs

    1.4K75459119K viewsView on X
  • Oct 3, 20242.4x their median

    Aşağıdaki görsellerdeki gibi benim adımı ve görselimi kullanarak yatırım tavsiyesi veriyormuşum gibi yapılan reklamların tamamı dolandırıcıların işidir. Benimle ilgisi yoktur. İtibar etmeyiniz. Şikayet ediniz. Benim hiç bir yerde grubum yoktur. Danışmanlık veya hisse tavsiyesi veren faaliyetlerim yoktur. Olamazda. Sizlerle görüşlerimi bu hesabımda, instagramda masanotlari hesabımda, yotube kanalımda, kendi bloğumda ve anlaşmalı olduğum kurumlarla yaptığım youtube yayınlarında ücretsiz olarak paylaşıyorum. Lütfen dikkatli olun.

    581371041730K viewsView on X
  • Aug 6, 20262.4x their median

    EREGL 2C26'de beklentilerin çok üzerinde 8.549mnTL net kar açıkladı. Analist medyan beklentileri 5.640mnTL seviyesindeydi. Ancak bu kar rakamının tamamı vergi gelirinden elde edildi. Şirket aslında vergi öncesinde 2Ç26'da 674mnTL zarar açıkladı. Haziran ayında resmi gazetede yayınlanan vergi düzenlemesinin etkisiyle ciddi oranda vergi geliri oluşmuş durumda. Bu nedenle analist beklentilerine vergi geliri beklentisi kısmen yansımıştı demek mümkün. Peki neden vergi öncesi zarar oluşmuş diye baktığımızda sadece bu çeyrekte 2.224mn TL yatırım faaliyet zararı oluşmuş. Bu zarar 2.808mnTL olan Esas Faaliyet Karının büyük kısmını uçurmuş. Üzerine finansman giderleri de gelince Şirket vergi öncesi zarara girmiş. Aslında operasyonel veriler oldukça iyi. Satış gelirleri beklentilere paralel geldi ancak yıllık %57 gibi bir nominal artış var. Bu reel %19 artış demektir. Geçen yılın düşük baz etkisi ile de hacimsel artışında katkısı oldu. FAVÖK yine beklentilere paralel geldi ve yıllık %59 büyüdü. Burada da ciddi reel artışlar var. FAVÖK marjı ise %10.1 ile seviyesini korumuş. Operasyonel olarak güçlü sonuçlar olmasına karşın, yatırım zararı ve finansman gideri ile vergi öncesi zarar görüyoruz. Vergi geliri ile çok yüksek bir kar rakamı gelmiş. 6 aylık dönemde 15.9 milyar TL gibi yüksek bir serbest nakit akışı olmuş. Bu nakit akışı ile yüksek borç geri ödemeleri ve temettü ödemesi gibi nakit çıkışlarını karşılamış. Ton başına FAVÖK 75$ ile sınırlı yükselmiş. Yılbaşında 71$'dı. Yani sektörde verimlilik açısından çok pozitif gelişmeler halen yok. Ayrıntılı yazımı bloğuma eklerim. Ancak piyasa çarpanları olarak çok ucuz noktalarda değil. fd/favök 13.4x ile tarihsel olarak yüksek seviyelerde seyrediyor, yine fd/satış rasyosu ise 1.39x ile yine tarihsel yüksek seviyelerde seyretmekte. pd/dd oranı 0.91x ile orta seviyelerde seyrediyor. Ekteki Grafiklerde görebilirsiniz. EREGL hisse senedi yılbaşından bu yana yaklaşık %80 yükseldi. Madencilik tarafındaki beklentiler zaman zaman katalist görevi görüyor. Yatırım faaliyet zararı kaleminin Bir çeyrek içinde bu kadar zıplaması hoş olmayan bir gürültü yaratıyor. Kendi adıma söylemem gerekirse bu tarz beklenmedik ve kar rakamını ciddi oranda değiştiren kalemler beni fazlasıyla rahatsız ediyor. Tabi siz başka bir şekilde düşünebilirsiniz. Net karın tek seferlik bir vergi kaleminden gelmiş olması ve hissenin yılbaşından bu yana ciddi bir getiriye imza atmış olmasından dolayı temkinli yaklaşmayı tercih ederim. Yarın analist raporları gelir. Onlara da bakarak daha detaylı fikir sahibi olabilirsiniz.

    6702124572K viewsView on X
  • Aug 16, 20261.7x their median

    SISE 2Ç26'da beklentilerin %10 altında 3.350mnTL net kar açıkladı. Net kar 2Ç25'e göre %4 geriledi. Ancak bu vergi etkisinden kaynaklandı. Vergi öncesi kar 2Ç25'e göre %69 düştü. Şirket bu çeyrekte de faaliyet zararı yazdı. Satışlar, FAVÖK beklenti altında geldi. Kar marjları geriledi. Özellikle bu çeyrekte çok zayıf negatif serbest nakit akışı olmuş. İşletme sermayesi kaynaklı. Diğer yandan Net borç arttı ve net borç/favök oranı 1Ç26'da 5.8x'den 7.4x'e yükseldi. Yıllıklandırılmış bazda FAVÖK'deki yukarı doğru eğimde aşağı dönmüş. Elbette sebepleri var. Zor bir dönem, zor şartlar. Fakat sonuçlar net zayıf. Pd/dd, pd/satış, fd/yatırılan sermaye gibi temel değerleri gösteren çarpanlar zaten dipte. Ama dipten kurtulmasını sağlayacak katalizör veya gelişmeler bir türlü gelemedi. SISE büyük şirket. Bu kötü zamanlar elbet bitecek ve iyi rüzgarların estiği zamanlar gelecek. Ancak şimdilik SISE yatırımcısına sabır diliyorum. İnşaat, Otomotiv ve Turizm sektörlerindeki zayıflık etkili. Soda külü fiyatlarının da düşük kalması o kanadın desteğini azaltıyor. Bununla birlikte SISE bu zor süreçte çok önemli yatırımlar devreye aldı ve almaya devam edecek. Bunların etkilerinin hissedileceği zamanlar gelecek. Yarın satıcılı bir açılış olabilir. Ama genel olarak fiyat konusunda SISE uzun vadede normal fiyatında bulunuyor. Önemli çarpanları zaten dip seviyelerde. Düşecek fazla yeri kalmamış gibi. 0.80$ seviyesi dip olmuş olabilir. Ama dediğim gibi yukarı tren için ateşleyici gelişmeler bir türlü gelmiyor. Ciro artışı, kar marjlarında yükseliş vb...Aşağıda grafik olarak veririm. Yani kısa vadeciler için (0-1 yıl) buradan ekmek çıkmaz. Ama 3-5 yıl gibi uzun vadeli düşünenler için aslında bu seviyeler gelecek için iyi fırsatlar sunacak görünüyor. Çünkü SISE boş verilecek bir şirket değil. Ayrıntılı analizini yapıp yarın bloğuma yüklerim. ama şimdi artık geç oldu. Sevgiler Saygılar. #borsa #sise

    4921323066K viewsView on X
  • Jun 21, 2026

    Herkese Selamlar. Baba olan tüm takipçilerimin Babalar Gününü Kutlarım. Ölmüş babalarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Evlatlarına sabırlar dilerim. Benim Babam 13 yıl önce aramızdan ayrıldı maalesef. Bunun yanında Evladını kaybeden Babalarımıza ise Allahtan büyük sabırlar diliyorum. Mekanları cennet olsun. Bu haftaki yazımı paylaşıyorum. İyi bir hafta dilerim. Sevgiler Saygılar. #borsa #hisse #altın https://t.co/t4b2MbDn2U

    422711026K viewsView on X
  • Aug 6, 2026

    EBEBK 2Ç26'da 304 mn TL net kar açıkladı. Beklenti anketine katılım çok az olması nedeni ile göz ardı etmek doğru olur. Şirket geçen yıl aynı dönemde 24mnTL zarar açıklamıştı. Zarardan kara geçerken, önceki çeyreğe göre de ciddi kar artışı elde etti. 2Ç26 döneminde Ciro yıllık reel %17 artışla 9.339mnTL oldu. FAVÖK reel %8 küçüldü ve 1332mnTL oldu. FAVÖK 'de görülen hafif düşüşte ciro artmasına rağmen Brüt kar marjındaki 2 puana yakın düşüş ve faaliyet giderlerinin ciro artışından daha fazla artması etkili olmuş görünüyor. Böylece FAVÖK marjı 4 puan gerileme ile %14.3 oldu. Zarardan kara geçmiş olması, cirodaki reel büyümenin devam etmesi olumlu. Şirket Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek mağaza trafiğini açıklamıştı. Buna karşın Şirket Yılın 6 aylık dönemini 380 mnTL kar ile kapadı. Geçen yıl aynı dönemde 89 mn TL zarar vardı. Ciro reel %20 büyüme ile devam ediyor. FAVÖK ise %20 artışla 2.134mn TL oldu. Şirket %35.2 gibi yüksek bir Brüt kar marjı ile çalışıyor. FAVÖK marjı %11.7 ile korundu. Güçlü Nakit Akışları Şirket çok güçlü nakit akışlarına sahip. Yılın ilk yarısında 1.424mnTL serbest nakit akışı (sna) elde etti. 2025 yılı tamamında 1.882mnTL sna elde etmişti. Buna paralel geçen yıl aynı dönemde 1.277mnTL olan net borç, son durumda 185mnTL net nakde dönmüş durumda. Oldukça olumlu. Car oran 1.10x ve likidite oranı 0.51x ile ideal seviyede. Likidite oranı size düşük gelebilir ancak EBEBK nakit dönüş süresi eksi 4 gün. Bu kadar hızlı nakit dönüşe sahip şirketlerde likidite oranı standart seviyelerden düşük olabilir. Bu normaldir. Borç çevirme soru yok. Zaten net borcu da yok. EBEBK güçlü reel büyüme, güçlü nakit akışı, net nakde geçişi ve ilk çeyrekteki düşük kar marjlarının yükselerek geçen yılı yakalaması açısından pozitif sonuçlar açıkladı. Bu yılın iyi faaliyet gösteren şirketlerinden birisi. Borsada Güçlü Fiyatlama Buna karşın Hissede boş durmamış elbette. Hisse fiyatı yılbaşından bu yana yaklaşık %70'e yakın yükseldi. pd/dd çarpanı ilk halka açıldığı yıldaki agresif anomali seviyesini gözardı ederseniz çok düşük seviyede değil. Fd/favök çarpanı ise sektör ortalamasının altında ama son iki yıllık tarihsel verisine göre çokda ucuz değil. Basit Bir Değerleme Çalışması Aşağıda EBEBK için yıllıklandırılmış ciro ve FAVÖK büyümesini görüyorsunuz. Gördüğünüz gibi ciro son derece istikrarlı şekilde büyümesini sürdürüyor ve son olarak 710mn$ seviyesine geldi. FAVÖK de yine arada dalgalanma olsada yıllar itibari ile ciddi bir büyüme elde etti ve 90mn$ seviyesine geldi. Şirket çok değil 2023 yılında 30mn$ FAVÖK elde etmişti. 3 yıldan kısa bir sürede FAVÖK sayısını dolar bazında 3 kat artırmayı başardı. Basit bir hesap yapabiliriz. EBEBK şu anda yıllıklandırılmış bazda 710mn$ ciro seviyesinde bulunuyor. Regresyon eğilimine göre hesapladığımızda yılı 730-740mn$ gibi bir ciro seviyesinde kapatabilir. %12 gibi bir FAVÖK marjı ile çalışırsanız yaklaşık 88mn$ FAVÖK elde edersiniz. Piyasa şu anda fd/favök olarak 3.28x çarpan veriyor. Bu çarpanı verirseniz 288ç6 mn$ firma değeri bulursunuz. Buna 4 milyon $ net nakdi eklediğinizde 293mn$ gibi bir Piyasa Değerine ulaşırsınız. Buna ek olarak fd/favök çarpanı olarak daha bonkör davranıp 4x verirseniz, 356mn$ piyasa değeri hesaplarsınız. İki değerin ortalaması 324mn$ eder (yaklaşık 96TL). EBEBK şu anda 301mn$ piyasa değerinde bulunuyor. Bu dolar bazında %8 gibi sınırlı bir potansiyele işaret ediyor. Hem bu hesabı hemde yılbaşından bu yana gösterdiği güçlü yükselişi dikkate alırsak, EBEBK'de piyasa beklentileri kısa vadede fiyatlamış demek mümkün. Ancak oldukça güçlü bir şirket. hissede olabilecek anlamı geri çekilmeleri fırsat olarak izlemeyi tercih ederim. Elbette bu 2026 yılı için yapılan bir yaklaşım. Uzun vadede büyümenin devam etmesi durumunda mesela 3 yıl sonra ulaşacak FAVÖK rakamını dikkate aldığınızda aynı hesaplamayı yaparsanız çok daha yukarıda bir değer bulursunuz. Vade uzadıkça iyi şirketlerde daha fazla değer elde edersiniz. Bu da borsanın temel noktası zaten. Yarın meslektaşlarımın raporlarını okumanızı tavsiye ederim. Daha detaylı bilgiler elde edebilirsiniz. #ebebk #borsa

    342126178K viewsView on X
  • Aug 4, 2026

    FROTO 2026/06 Bilanço Analizi https://t.co/JLrOJlnWqA

    340118060K viewsView on X
  • Aug 16, 2026

    ENKAI 2026/06 Bilanço Analizi #borsa https://t.co/tDGlCvUOS4

    33111131105K viewsView on X
  • Jul 26, 2026

    Şampiyon… A Milli Kadın Voleybol takımımızı aldıkları 2.Milletler Ligi şampiyonluğu için bu müthiş zafer için tebrik ediyorum. Türklerin müthiş zaferi. 🇹🇷🇹🇷💪 https://t.co/OUFFKZcxbL

    33298032K viewsView on X
  • Aug 4, 2026

    TUPRS 2026/06 Bilanço Analizi https://t.co/5Z8nEaQJ0J

    291186151K viewsView on X

Ranked by total interactions across everything we have tracked for this account, which is a longer history than the 30-day window the rates above use. The multiple compares each post to this account's own median.

Recurring topics

#borsa#hisse#bilanço#hürmüz#petrol

The most frequent hashtags in the sampled posts. They describe what this account writes about; they are not a performance signal, and the catalog-wide breakdown on the hub shows how little hashtag count moves.

Buy or sell X accounts - escrow-protected

PlayerSells is an escrow marketplace for X accounts. Every deal is protected, with no middleman risk.

Reading these numbers

A typical post picks up 304 interactions against 529K followers, an engagement rate of 0.058%. Measured over 17 original posts, its engagement rate beats 59% of 3,774 tracked accounts of a similar size, which puts it in the middle of its size range rather than at either end. Posts are seen about 54K times each, and 0.562% of those impressions turn into an interaction. That is about 10.2% of the follower count, which is the gap between an audience on paper and an audience in a timeline. Posting runs at about 0.93 post a day over the last 30 days, though only 43% of days saw any activity at all. Most posts go out around 21:00 UTC, and Sunday is the busiest day of the week. Of the 17 posts sampled, 29% carry an image or video and 59% link out. The account's strongest tracked post pulled 1.5K interactions, about 5.1x its own typical post. Recurring topics include #borsa, #hisse, #bilanço.

What is Tuncay Turşucu's engagement rate on X?
Tuncay Turşucu (@TuncayTursucu) has an engagement rate of 0.058%, based on the median interactions across 17 original posts from the last 30 days against 528,563 followers. Replies, reposts and quote-posts of other people are excluded from that sample.
Is that a good engagement rate?
At 0.058%, Tuncay Turşucu sits above the 25th percentile of the 36,654 accounts in this comparison. Those comparison accounts are all large ones, because our scanning cadence is weighted towards big accounts, so this is a ranking among peers of similar scale rather than a ranking across X.
Does @TuncayTursucu have real engagement?
Its engagement rate beats 59% of the tracked X accounts closest to it in follower count (3,774 accounts), which puts it in the middle of its size range group. Ranking inside a size band matters because engagement rate falls as accounts grow, so a raw rate would mostly re-measure the follower count. It is a starting point for a look at follower quality, not a verdict on it.
When does @TuncayTursucu post?
Most posts go out around 21:00 UTC, and Sunday is its busiest day, at roughly 0.93 posts per day across the measured window.

Keep going