Solakoğlu engagement report
@solakoglu - 396K followers on X
Measured over 51 original posts from a 30-day window, last computed on August 31, 2026.
Engagement
A typical post picks up 285 interactions against 396K followers, an engagement rate of 0.072%. Measured over 51 original posts, its engagement rate beats 47% of 3,810 tracked accounts of a similar size, which puts it in the middle of its size range rather than at either end. Posts are seen about 68K times each, and 0.421% of those impressions turn into an interaction. That is about 17.1% of the follower count, which is the gap between an audience on paper and an audience in a timeline. Posting runs at about 2.1 posts a day over the last 30 days, with activity on roughly 47% of days. Most posts go out around 06:00 UTC, and Friday is the busiest day of the week. Of the 51 posts sampled, 67% carry an image or video and 16% link out. The account's strongest tracked post pulled 25K interactions, about 87x its own typical post. Recurring topics include #intet, #bkrgy, #veyas.
Measured over 51 original posts from a 30-day window, last computed on August 31, 2026. Recurring tags: #intet, #bkrgy, #veyas.
Compared with accounts its own size
Solakoğlu's engagement rate beats 47% of the tracked X accounts closest to it in follower count (3,810 accounts, accounts of similar size (decile 6 of 10)). A percentile is spread evenly by construction, so 50 really is the middle of that group and 90 really is its top tenth.
On engagement per impression rather than per follower it beats 22% of the same group. When those two numbers disagree, the gap is about how far its posts travel rather than how people react to them.
Where this sits in the catalog
At 0.072%, Solakoğlu sits above the 25th percentile of the 36,960 accounts in this comparison. That places it in the below the median band, which runs 0.012% to 0.08%.
Show the percentile table
| Percentile | Engagement rate |
|---|---|
| 10th percentile | 0.002% |
| 25th percentile | 0.012% |
| 50th percentile | 0.08% |
| 75th percentile | 0.435% |
| 90th percentile | 2.10% |
| 99th percentile | 159.8% |
This ruler is the whole measured catalog, not a size-matched group: it shows where the raw rate falls across every account we can measure, all of which are large. For a like-for-like comparison, read the size-band percentile above instead. See how the bands are built
Posting timing
This account posts most often around 06:00 UTC, and Friday is its busiest day of the week. The bars below are the catalog-wide pattern, with this account's own busiest slot marked. They do not show how this account performs at each hour: we keep one aggregate per account, not one per hour, so that measurement does not exist in our data.
Show engagement by hour posted, utc as a table
| Hour (UTC) | Vs author median | Posts |
|---|---|---|
| 00:00 UTC | -1% | 51K |
| 01:00 UTC | -2% | 52K |
| 02:00 UTC | -3% | 51K |
| 03:00 UTC | -4% | 54K |
| 04:00 UTC | -6% | 44K |
| 05:00 UTC | -4% | 42K |
| 06:00 UTC | -4% | 49K |
| 07:00 UTC | -5% | 53K |
| 08:00 UTC | -4% | 61K |
| 09:00 UTC | -3% | 70K |
| 10:00 UTC | -2% | 73K |
| 11:00 UTC | -3% | 79K |
| 12:00 UTC | -2% | 87K |
| 13:00 UTC | -2% | 96K |
| 14:00 UTC | -4% | 99K |
| 15:00 UTC | -2% | 102K |
| 16:00 UTC | -3% | 99K |
| 17:00 UTC | -2% | 92K |
| 18:00 UTC | -1% | 85K |
| 19:00 UTC | -2% | 80K |
| 20:00 UTC | -1% | 75K |
| 21:00 UTC | -1% | 67K |
| 22:00 UTC | -2% | 58K |
| 23:00 UTC | -1% | 52K |
Show engagement by day of week as a table
| Day | Vs author median | Posts |
|---|---|---|
| Sunday | +5% | 233K |
| Monday | 0% | 292K |
| Tuesday | -3% | 284K |
| Wednesday | -1% | 253K |
| Thursday | -2% | 246K |
| Friday | -3% | 255K |
| Saturday | +3% | 229K |
Best tweets
- Aug 28, 202687x their median
eve filtre kahve makinesi aldım ve içine koyduğum suyun maliyetine kadar hesapladım bir bardak kahve en fazla 9 liraya geliyor bize neden 180 liraya satıyorlar bu nasıl bir kâr marjı
- Aug 17, 20263.6x their median
Yaprak Dökümü Şevket: Borsa karlı iş, kağıt alsam ben de. Üçe dörde katlasam. Sübliminal mesaj; banka adı 😅 https://t.co/MomhFCWACV
- Aug 21, 20263.5x their median
#intet İntetra Teknoloji halka arz finansal ve faaliyet incelemesi. Okuma süresi yaklaşık 4 dakika. Faaliyet ve şirket bilgileriyle başlayalım; İntetra Teknoloji, akıllı ulaşım altyapıları alanında faaliyet gösteren ve donanım, yazılım, sistem entegrasyonu, kurulum ve bakım hizmetlerini tek çatı altında sunan bir teknoloji şirketidir. Ana faaliyetleri Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS), Elektronik Ücret Toplama Sistemleri (ÜTS) ve Demiryolu Sistemleri olarak üç grupta toplanmaktadır. Şirket; trafik yönetimi, trafik algılama, yapay zekâ destekli olay tespiti, sinyalizasyon, akıllı otoyol yönetimi, tünel kontrolü, ücret toplama, otopark yönetimi ve yolcu bilgilendirme sistemleri geliştirmektedir. 2005'ten bu yana anahtar teslim ulaşım projeleri gerçekleştiren şirketin Tuzla'da 5.000 m² üretim tesisi bulunmaktadır. Burada elektronik kart, mekanik sistem, gömülü yazılım ve nihai sistem entegrasyonu yapılmaktadır. Şirketin teknolojik altyapısı oldukça geniştir. Serbest Geçiş Sistemi, araçları durdurmadan Loop, Lidar, kamera, OCR ve HGS teknolojileriyle tanır, sınıflandırır ve ücretlendirir. WIM sistemleri, araçları durdurmadan aks ve toplam ağırlıklarını ölçer. Adaptif kavşak sistemleri, radar ve sensörlerden gelen trafik verilerini yapay zekâ ile analiz ederek ışık sürelerini anlık değiştirir. Trafik yönetim platformları ise kamera, sensör, meteoroloji istasyonu ve değişken mesaj işaretlerinden gelen verileri merkezi yazılımda birleştirerek trafik akışını yönetir. Şirket ayrıca uçta veri işleme, görüntü işleme, yapay zekâ, K-AUS, ANPR, SCADA ve mobil ödeme teknolojileri geliştirmektedir. 40'ın üzerinde yazılım mühendisi, 18 Ar-Ge personeli ve 16'nın üzerinde proje bazlı yazılım kaynağı bulunmaktadır. İntetra'nın gelir modeli yalnızca ürün satışına dayanmamaktadır. Donanım satışı, yazılım lisansı, işlem bazlı gelirler, bakım ve operasyon hizmetleri birlikte kullanılmaktadır. Bu yapı şirkete hem proje bazlı yüksek hacimli gelir hem de bakım, lisans ve işlem hizmetlerinden tekrarlayan gelir yaratma imkânı vermektedir. 2023'te 2,66 milyar TL olan net hasılat, 2024'te 1,71 milyar TL'ye gerilemiş, 2025'te ise 2,57 milyar TL'ye yükselmiştir. Böylece 2024'te yaklaşık %36 daralma sonrası 2025'te yaklaşık %50 büyüme gerçekleşmiştir. 2026'nın ilk çeyreğinde ise gelir 629 milyon TL ile geçen yılın aynı dönemindeki 308 milyon TL'nin yaklaşık iki katına çıkmıştır. Bu dalgalanmanın temel nedeni proje teslim tarihlerine bağlı iş modelidir. Ücret toplama tarafında şirketin sistemlerinde 2025'te günlük ortalama 6,8-7 milyon, yoğun dönemlerde yaklaşık 8 milyon işlem gerçekleştirilirken, sistemler 300-500 işlem/saniye seviyesine kadar ölçeklenebilmektedir. Mevcut iş hacmi ve gelecek potansiyeli tarafında önemli bir proje portföyü bulunmaktadır. Azerbaycan Ücret Toplama ve AUS projesi %100 tamamlanmış durumdadır. Azerbaycan WIM projesinde tamamlanma oranı %45, Arnavutluk C-ITS projesinde %60, Türksat KGM AUS projesinde %90, Ulusal Otoyol ÜTS ve Geçiş Takip Sistemi AR-GE projesinde %55 ve ICA WIM Yavuz Sultan Selim Köprüsü projesinde %95 seviyesindedir. Ayrıca Ankara-Kırıkkale-Delice Otoyolu, Çeşmeli-Erdemli-Silifke Otoyolu, ABB yapay zekâ destekli dinamik kavşak sistemi ve KGM SCADA Tünel Kontrol Yazılımı gibi yeni projeler devam etmektedir. Şirketin 10.000'in üzerinde saha cihazı, 100 km'nin üzerinde iletişim altyapısı ve 498 giriş, 665 çıkış gişesi ile 442 serbest geçiş şeridini kapsayan mevcut altyapısı ölçeğini göstermektedir. Türkiye'de otoyol ve raylı sistem yatırımlarının yanı sıra Azerbaycan, Arnavutluk ve diğer bölgesel pazarlardaki büyüme, yapay zekâ ve K-AUS yatırımları ile yazılım ve bakım gelirlerinin artması şirketin uzun vadeli büyüme potansiyelini desteklemektedir. Şirketin yatırım hikâyesinde yönetim yapısı ve görünür büyüme potansiyeli de öne çıkmaktadır. 2005 yılında “Intelligent Transportation” vizyonuyla kurulan şirket, patron bağımlı bir yapıdan ziyade uzmanlık alanları belirlenmiş profesyonel bir yönetim kadrosuyla faaliyet göstermektedir. 2025-2026 döneminde kontrat altına alınmış işlerin tamamının USD bazında olması ve mevcut sözleşmelerin yaklaşık %40 büyümeye işaret etmesi, gelir görünürlüğünü güçlendirmektedir. HGS tarafındaki güçlü konumu ve raylı sistemler segmentinin değerlemeye katkısının ihtiyatlı biçimde sıfırlanması da dikkat çekmektedir. Şirket son iki yılda raylı sistemlerde yaklaşık 20 milyon USD iş gerçekleştirmiş olmasına rağmen bu segment için kârlılık ve değer katkısı öngörülmemiştir. Yurtdışındaki benzer şirketlerin 15-16x çarpanlarla değerlenmesi, şirketin büyüme potansiyelinin henüz tam olarak fiyatlanmadığı görüşünü desteklemektedir. Ayrıca değerleme çalışmasında somut proje portföyü ve döviz bazlı gelirler dikkate alınırken, 2026/06 son 12 aylık FAVÖK 18,5 milyon USD olmasına rağmen İNA hesabında 15,9 milyon USD FAVÖK kullanılması değerleme tarafında ihtiyatlı bir yaklaşım sergilendiğini göstermektedir. Gelelim finansal detaylara; 2026/06 mali verilerine göre şirketin 1,94 Milyar TL özkaynağı ve yaklaşık 1,36 Milyar TL yabancı kaynağı bulunmaktadır. Şirketin aktif yapısı yaklaşık %22 dönen varlık ve %78 duran varlıklardan oluşmaktadır. Şirket dönen varlıkları 2025 yıl sonuna göre %175,64 artış göstermiş, duran varlıkları ise %3,88 artmıştır. Aynı dönemde şirket özkaynakları %1,94 gerilemiştir. Şirket net finansal borcu %50,87 oranında gerileyerek 263,7 Milyon TL azalmış ve 518,3 Milyon TL seviyesinden 254,6 Milyon TL seviyesine gelmiştir. Şirketin nakit ve nakit benzerleri 351,1 Milyon TL seviyesinde bulunurken kısa vadeli finansal borçları 341,4 Milyon TL, uzun vadeli finansal borçları ise 264,4 Milyon TL seviyesindedir. Şirket satışları önceki yılın aynı dönemine göre %40,97, brüt karı %82,78 ve esas faaliyet karı %263,47 artmış olup net karı %725,45 artmıştır. Net kardaki yüksek artışta önceki dönemin düşük bazının da etkili olduğunu belirtmek gerekir. 2026/06 döneminde şirket brüt kar marjı %28,87, faaliyet kar marjı %19,93 ve net kar marjı %2,50 olarak gerçekleşmiştir. Brüt kar marjı önceki yılın aynı dönemine göre 6,60 puan, faaliyet kar marjı 12,20 puan ve net kar marjı 2,07 puan artmıştır. Şirket özkaynak karlılığı 2025 yılında %9,30 iken 2026/06 döneminde %1,91 seviyesindedir. Şirket özkaynakları 1,94 Milyar TL seviyesinde olup halka arz sonrasında elde edilecek gelirle birlikte yaklaşık 3,47 Milyar TL seviyesine yükselecektir. Şirketin cari HBK'sı 0,28 TL seviyesindedir. Şirket halka arzdan yaklaşık 1,53 Milyar TL net gelir elde edecektir. Şirket elde edeceği gelirin %65'ini yatırımların finansmanında, %35'ini ise işletme sermayesi ihtiyacının karşılanmasında kullanacaktır. 8,58 Milyar TL piyasa değeri üzerinden halka arz olacak #intet için F/K oranı 39,54, PD/DD oranı ise 4,41 seviyesindedir. Fiyat tespit raporuna göre 1 adet pay değeri 66,97 TL olarak belirlenmiş olup %20 iskonto uygulanarak 53,60 TL pay değeri takdir edilmiştir. Halka arzın mevcut fiyat üzerinden büyüklüğü yaklaşık 2,14 Milyar TL seviyesindedir. Halka arz sonrasında şirketin özkaynaklarının yaklaşık 3,47 Milyar TL seviyesine yükselmesi beklenmektedir. Yazım ve ifade hatası olduysa affola, yatırımcısına ve şirkete hayırlı olmasını dilerim. Saygılarımla,
- Aug 22, 20262.5x their median
Ben: Şirketin en üst düzey yöneticisine soruyorum; borsaya neden geliyorsunuz? Borsa patronu mu olacaksınız, işinize mi odaklanacaksınız? Yatırımcı tahtanızda trade edip vurkaç mı yapsın, yatırımcı mı olsun? #intet Ceo’su: Çok net ve sade bir cevap vereceğim… https://t.co/mM4BzCfJtR
- Aug 27, 20262.2x their median
Son dönemde yeni trend halka arz hisselerinin tavan serisi bittikten sonraki performansları. Çok ciddi marjlar verdi bazıları. Negatif açan halka arz ise yok. Umarım SPK bugün 5 tane daha onaylar.
- Aug 20, 20262.1x their median
İntetra halka arzına Bulls Yatırım aracılık edecek. #intet
- Aug 28, 20262.0x their median
SPK bazı şirketlerin halka arzına öncelik ve hız verme kararı aldı. Öncelik kazanabilmek için; - Şirketin bulunduğu şehirden borsaya girecek ilk şirket olması - Şirketin devlete, Hazineye veya Türkiye Varlık Fonuna ait olması - Arz büyüklüğünün 15 milyar TL'den fazla olması ve hisselerin en az %50'sinin yabancı yatırımcıya ayrılması şartlarından en az birini karşılaması yeterli olacak.
- Aug 21, 20262.0x their median
#intet halka arzı tamamen eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleşecek.
- Aug 20, 20261.9x their median
SPK #intet ve #bkrgy halka arzlarına onay verdi. https://t.co/uDNrHCoimp
- Aug 29, 20261.8x their median
Fon Rehberi’nde yapılan tüm değişiklikler tek tabloda. Not: Çalışma bana ait değildir, isimsiz şekilde geldi. Hazırlayana çok teşekkür ederim. https://t.co/LxiPPiVtHf
Ranked by total interactions across everything we have tracked for this account, which is a longer history than the 30-day window the rates above use. The multiple compares each post to this account's own median.
Recurring topics
The most frequent hashtags in the sampled posts. They describe what this account writes about; they are not a performance signal, and the catalog-wide breakdown on the hub shows how little hashtag count moves.
Buy or sell X accounts - escrow-protected
PlayerSells is an escrow marketplace for X accounts. Every deal is protected, with no middleman risk.
Reading these numbers
A typical post picks up 285 interactions against 396K followers, an engagement rate of 0.072%. Measured over 51 original posts, its engagement rate beats 47% of 3,810 tracked accounts of a similar size, which puts it in the middle of its size range rather than at either end. Posts are seen about 68K times each, and 0.421% of those impressions turn into an interaction. That is about 17.1% of the follower count, which is the gap between an audience on paper and an audience in a timeline. Posting runs at about 2.1 posts a day over the last 30 days, with activity on roughly 47% of days. Most posts go out around 06:00 UTC, and Friday is the busiest day of the week. Of the 51 posts sampled, 67% carry an image or video and 16% link out. The account's strongest tracked post pulled 25K interactions, about 87x its own typical post. Recurring topics include #intet, #bkrgy, #veyas.
- What is Solakoğlu's engagement rate on X?
- Solakoğlu (@solakoglu) has an engagement rate of 0.072%, based on the median interactions across 51 original posts from the last 30 days against 396,047 followers. Replies, reposts and quote-posts of other people are excluded from that sample.
- Is that a good engagement rate?
- At 0.072%, Solakoğlu sits above the 25th percentile of the 36,960 accounts in this comparison. Those comparison accounts are all large ones, because our scanning cadence is weighted towards big accounts, so this is a ranking among peers of similar scale rather than a ranking across X.
- Does @solakoglu have real engagement?
- Its engagement rate beats 47% of the tracked X accounts closest to it in follower count (3,810 accounts), which puts it in the middle of its size range group. Ranking inside a size band matters because engagement rate falls as accounts grow, so a raw rate would mostly re-measure the follower count. It is a starting point for a look at follower quality, not a verdict on it.
- When does @solakoglu post?
- Most posts go out around 06:00 UTC, and Friday is its busiest day, at roughly 2.13 posts per day across the measured window.